Regl Döneminde Seks Yapılır mı?

Regl döneminde seks yapma arzunuzun normal ya da anormal olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Kadınların her ay yaşadıkları ve çoğu zaman hiçte mutlu olmadıkları regl döneminde değişen hormonlar onların daha agresif, huysuz ve hasta hissetmesine sebep olur.

Tüm bu olumsuz koşullara rağmen yapılan araştırma sonuçlarına göre regl döneminde kadınların cinsel isteği normal zamanlardan çok daha fazla olabiliyor. Kadınları regl döneminde ne kadar çok seks yapmak isteseler de, bedenen bu durumun hiç uygun olmadığını düşünürler. Erkekler ise partnerleri regl dönemindeyken onlara dokunmaktan bile kaçınırlar. Aslında regl döneminde kanamayı azaltarak seks yapmak mümkündür. Farklı deneyimler yaşamak isteyen biriyseniz tabi… Ayrıca regl döneminde seks yapmanın kadın sağlığı için son derece faydalı olduğunu da belirtmek isteriz.

  • Seks sırasında orgazm olan kadın regl sancılarını hissetmeyecektir. Seks sonrasında vücudun ağrılarına morfin etkisi yaratacağı bir gerçektir. Seks ile vücudun rahatlaması ve gevşemesi sağlanır.
  • Aynı zamanda rahimde olan ekstra kayganlık sayesinde hem kadın hem de erkek iki kat daha fazla zevk alarak seksin en farklı halini yaşayabilecektir.
  • Regl döneminde hamile kalınmaz diye düşünüp korunmayanlara uyarı! Bu dönemde bile hamilelik riski vardır. Bu yüzden korunmaya dikkat etmeniz gerekir.
  • Ortalığı batıracağız diye korkmak yerine, seksten zevk almayı denemelisiniz. Yatağınıza havlu yayın ya da kalın bir çarşaf serin. Yaptıklarınız bu deneyime değecektir.