Seks ile Sevişmek Arasındaki Fark Nedir?

Sevişmek ile seksin aynı şey olduğunu düşünüyorsanız, çok yanıldığınızı belirtmek isteriz. Birinin içerisinde duygular barınırken, diğerinde ise sadece insancıl bir ihtiyaç yatmaktadır. Her bu ikisinin arasındaki duygu farklılığını keşfederseniz, o zaman sizin için her şey çok daha zevkli ve ilham verici olacaktır.

Size vereceğimiz gerçekçi bilgilere kulak verin.

  • Erkekler için seks, neredeyse herkesle yapılabilecek bir ihtiyaçtır. Sevişmek için ise biraz daha sevgi, özlem, şefkat gibi duyguların olması gerekir. Yani sevişmek maneviyat yüklü bir şeydir.
  • Seks yaparken sadece elbiselerinizi çıkarmak yeter. Sevişmek için ise duygularınızı tamamen hissetmelisiniz ve duygularınızı karşı tarafa iyi bir şekilde aktarmalısınız.
  • Seks yapan biriyseniz, bu deneyiminizi başkalarıyla çok daha rahat bir şekilde paylaşırsınız. Fakat sevdiğiniz insanla yaşadığınız o çok özel anlar yani sevişmeler, işte bu tamamen sizle onun arasında saklı kalan bir deneyim olacaktır.
  • Aradaki farka daha gerçekçi ve marjinal bir açıdan bakmak gerekirse, sevişmek romantizmin varoluşundan gelir. Seks ise sıfır duygu ile yapılan ve hayvani dürtülerin açığa çıktığı bir olaydır.
  • Sevişirken herhangi bir şeylerin uygun olması ya da başka destekleyici aletlere ihtiyaç duyulmaz. Fakat seks sırasında yan yardımcılar olmazsa olmazlardan biridir.
  • Seks daha erotik bir şeyken, romantizmin tamımı ile yoğun sevgi ve kalpten gelen yoğun duyguların birleşerek ortaya çıktığı istek sonucunda partnerinizle sevişirsiniz.